Czech Open 2023

Největší turnaj v Česku proběhne 22. dubna

VÝSLEDKY, VIDEO

Czech Open ve stolním hokeji Stiga je každoroční mezinárodní turnaj Světové ligy v nejvyšší kategorii Super Series. Hrát se bude v Praze v sobotu 22. dubna 2023. Turnaj pořádá Česká asociace Stiga Game již od roku 2003.

Jde o největší turnaj celé sezóny v Česku. Srdečně jsou zváni všichni zájemci o stolní hokej Stiga. Využijte jedinečné možnosti změřit své síly s dalšími zájemci o stolní hokej i s mezinárodní špičkou!

V dopoledních základních skupinách si může zahrát úplný nováček s hráčem světové extratřídy. V odpoledních skupinách si pak každý účastník zahraje další porci zápasů se sobě výkonnostně podobnými protivníky. Celkem každého čeká více než 30 pětiminutových zápasů.

Místo konání

Turnaj proběhně v prostorách Menzy Kajetánka, Radimova 35/12, Praha 6

Google Maps
mapy.cz

Příjezd MHD: na zastávce Kajetánka bus 180 z metra Dejvická (stanoviště v ul. Šolínova), nebo z metra Zličín; na zast. Drinopol tram 25 z metra Hradčanská, nebo 22/32 z metra Malostranská

Parkování: ve fialové zóně je o víkendu zdarma: ulice Na Zástřelu, Mládeže, Bělohorská; nebo garáže a hlídaná parkoviště v okolí metra Dejvická/Zličín.

Registrace účastníků

Zahraniční účastníci se musí zaregistrovat do 19. dubna, 12:00. Domácí hráči se do turnaje mohou hlásit až do konce registrace v den turnaje, ale i tak všechny zájemce žádáme o předběžnou registraci, abychom mohli co nejlépe odhadnout počet účastníků turnaje a tím i hrací systém.

K registraci využijte mailovou adresu: stigaczechopen@gmail.com

Startovné: 300 Kč. Pro nováčky (české hráče) hrající svůj maximálně třetí turnaj Českého poháru, pro juniory do 15 let a pro držitele průkazu ZTP je startovné 100,- Kč.

Časový plán turnaje

7:30 - otevření hracího sálu
7:45 - zahájení registrace účastníků
8:30 - konec registrace
9:15 - zahájení základních skupin turnaje
cca 11:30 - přestávka na oběd (90 minut)
cca 13:00 - finálové skupiny
cca 16:00 - play-off
cca 21:00 - zakončení turnaje

Přesný časový plán závisí na počtu účastníků a bude stanoven až po konci registrace.

Oběd

Doporučujeme některou z restaurací v Radimově či Bělohorské ulici.

Hrací systém

Turnaj se odehraje dle mezinárodních herních a turnajových pravidel ITHF.

Hráči budou podle pořadí na světovém žebříčku rozděleni do šesti základních skupin. Nejlepších 10 hráčů ze základních skupin 1, 3 a 5 postoupí do finálové skupiny A1. Nejlepších 10 hráčů ze základních skupin 2, 4 a 6 postoupí do finálové skupiny A2. Hráči na 11. až 13. místě základní skupiny postoupí do finálové skupiny B. Pozor: pokud bude na turnaji hrát 101 a více hráčů, pak do finálové skupiny B postoupí hráči na 11. až 14. místě. Další hráči postoupí do finálové skupiny C. Výsledky vzájemných zápasů ze základních skupin budou započteny jen do skupin A1 a A2.

Ze skupin A1 a A2 postoupí nejlepších 16 hráčů do play off (celkem 32), kdy budou hrát obě skupiny proti sobě (tedy 1. hráč ze skupiny A1 se 16. hráčem ze skupiny A2, 2. hráč z A1 s 15. z A2, atd.). Play off ve skupině A se hraje na 4 vítězné zápasy. Zápas o celkové třetí místo bude na 3 vítězné zápasy.

Ze skupin B a C postoupí nejlepší 4 hráči do play off hraného na 3 vítězné zápasy. O třetí místo se hrát nebude, bude určeno podle pořadí skupin.

Kontakty

mail: stigaczechopen@gmail.com

Odkazy

Česká asociace Stiga Game
Mezinárodní federace stolního hokeje ITHF
Světový žebříček
Hotely (booking.com)
Stiga Česká Republika - prodej hokejů a náhradních dílů
Jízdní řády ČR